środa, 17 czerwca 2015

Eleonora & Park - Rainbow Rowell


,,Trzymanie dłoni Eleonory było jak trzymanie motyla. Albo bijącego serca. Jak trzymanie czegoś doskonałego i pełnego życia."


Tytuł: Eleonora & Park
Tytuł oryginalny: Eleanor & Park
Autor: Rainbow Rowell
Liczba stron: 340
Wydawnictwo: Moondrive

Opis: Eleonora… nie sposób jej nie zauważyć: rude włosy, dziwne ciuchy. Czyta mu przez ramię. Uważa Romea i Julię za bogate dzieciaki, które dostawały wszystko, co chciały. Najbardziej nie lubi weekendów, bo spędza je bez niego.

Park… Dobrze mu w czerni. Denerwuje się, gdy musi prowadzić samochód w obecności taty. Uwielbia imię Eleonory i nie skróciłby go ani o sylabę. Wie, która piosenka jej się spodoba, zanim ona zacznie jej słuchać. Śmieje się z jej dowcipów, zanim ona dotrze do puenty.

Oto tocząca się w ciągu jednego roku szkolnego opowieść o dwojgu szesnastolatkach urodzonych pod nieszczęśliwą gwiazdą – dość mądrych, by zdawać sobie sprawę, że pierwszej miłości prawie nigdy nie udaje się przetrwać, ale na tyle odważnych i zdesperowanych, by dać jej szansę.

Moja recenzja: Myślę, że pierwszą rzeczą, która wpadła wam do głowy po przeczytaniu opisu tej powieści była przewidywalna historia. Taka bardzo ,,cukierkowa". Czemu tak uważam? Ponieważ tak właśnie wydawało się mi kiedy stałam nad półką w sklepie zastanawiając się czy ją zakupić. Mimo moich obaw zabrałam ją ze sobą do domu. Byłam bardzo ale to bardzo ciekawa co do moich przypuszczeń, dlatego szybko zaczęłam czytać. Okazało się, że byłam w błędzie. Zauważamy bohaterów całkowicie odbiegających od współczesnych ideałów. Eleonora dosyć pulchna, bez gustu, a Park zamknięty w sobie, patrzący tylko w swoje komiksy. Czy to los chciał żeby byli ze sobą? Może i tak ale ta dwójka na pewno nie. Dopiero do chwili kiedy oboje wpadli sobie w oko. Czy wszystko było kolorowe? Zobaczycie sami podczas czytania tej książki.
Cóż ja mogę dodać od siebie? Lekka, przyjemna powieść, którą przeczytałam w 3 dni co mnie zszokowało, ponieważ dawno żadna książka tak bardzo mnie nie wciągnęła. Jestem pewna, że spodoba się osobom lubiącym ten gatunek literatury. Ja osobiście daję bardzo dobrą ocenę. Odejmuję tylko i wyłącznie za koniec, który bardzo mnie zawiódł.
Ocena: 8/10
---------------------------------
A więc moi Książkomaniacy bardzo proszę o komentarze jeśli przeczytaliście tą recenzję, a do tego żebyście odpowiedzieli mi na pewne pytanie.
Wolicie żebym napisała:
- recenzję każdej książki z serii ,,Rywalki" osobno,
- recenzja całej serii ,,Rywalki" w jednym poście.
Kiedy doczekam się odpowiedzi to dodam kolejne posty ☺
Prim Lynn Lancaster

3 komentarze:

 1. Mimo wszystko - jakoś mnie ciągnie... :/

  Jeżeli chodzi o recenzje... polecam napisać o całej serii na raz :D
  Ostatecznie dobrze wiedzieć, jakie jest twoje zdanie po całej historii, a nie tylko kawałku! Ja już jestem po całej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam już dawno i też wydawało mi się, że to będzie kolejna 'wspaniała' historia o miłości dwóch nastolatków.
  Jedyne co nie podobało mi się to wulgarność i przekleństwa, ale mogę przymrużyć oko.

  http://isareadsbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę mam, jestem w trakcie czytania. ;3 Twoja recenzja jest bardzo dobra i gdybym jej nie miała, już leciałabym po tą książkę do księgarni. ;>
  serdecznie Cię zapraszam do mnie; dopiero zaczynam i miło by mi było, gdybyś wpadła. ;> http://ksiazkosfera-wiktorii.blogspot.com/
  pozdrawiam cieplutko i czekam na kolejną recenzję. ;3

  OdpowiedzUsuń