środa, 31 grudnia 2014

Cztery - Veronica Roth


Opis:
Szesnastoletni Tobias, syn przywódcy Altruizmu, dokonał swojego wyboru. Stał się Nieustraszonym o imieniu Cztery. Teraz musi dowieść, że zasłużył na swe miejsce wśród Nieustraszonych. Jego decyzje zaważą na losach innych nowicjuszy. A odsłonięte tajemnice zagrożą przyszłości – jego i całego społeczeństwa frakcyjnego.
Dwa lata później Cztery staje przed następnym trudnym wyborem. Wtedy spotyka Tris, która właśnie porzuciła Altruizm. Z nią droga do naprawienia ich świata może być łatwiejsza. Ale czy z nią Cztery może stać się znów Tobiasem?
Moja recenzja:
Przeczytałam ,,Niezgodną" kilka miesięcy temu, a ,,Cztery" uważałam za dodatek, który chciałam mieć. Przyznam, że czytając to wszystko z perspektywy Tobiasa zmieniłam swoje zdanie na jego temat. Tris opisywała go jako twardego człowieka, który nie wie co to znaczy być wrażliwym. Widać, że nie znała go za dobrze. Nie był takim twardzielem jak niektórzy go postrzegali. Był chłopakiem taki jak każdy, który dużo przeżył i potrafił współczuć. Autorka pominęła niektóre fragmenty jednak mimo tego miło mnie zaskoczyła. Cała książka jednak zapewniła nam wiele nowych sytuacji o, których tak na prawdę nie wiedzieliśmy. Historia została napisana z całkiem innego punktu widzenia. Jestem zadowolona z tego, że zostałam w jakiś sposób wmieszana w życie Tobiasa i poznałam całą jego historię.
Ocena: 7/10, ponieważ nie była ona jakimś szczególnym sukcesem. Zwyczajna książka, która była uzupełnieniem ,,Niezgodnej" jednak z drugiej strony bardzo ciekawa.

Przy tej okazji chciałam wam życzyć, aby rok 2015 był dla was szczęśliwy oraz pełny nowych książek, które na długo zostaną w waszej pamięci ☻
Prim Lynn Lancaster

10 komentarzy:

 1. Ja uważam, że książkę na prawdę warto przeczytać, Tobias forever <4

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałam ''Niezgodną'' i mimo, że nawet mi się spodobała to raczej nie prędko sięgnę po inne książki z tej serii :)

  namalowac-swiat-slowmai.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie dość,że nie lubiłam zbytnio Tris to jeszcze przez nią inaczej,gorzej Tobias został przedstawiony. Wstydź się Tris ;_;
  przemyslenia-fandomowca.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam te książkę i całkiem mi się spodobała, ale jednak nie dorównała "Niezgodnej" :c

  Pozdrawiam,
  Alpaka

  OdpowiedzUsuń
 5. W najlbiliższym czasie mam zamiar sięgnąć po całą trylogię i mam takie pytanie, lepiej najpier sięgnąć po "Cztery" czy "Niezgodną"? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym sięgnęła najpierw po ,,Cztery". W końcu to tak zwany ,,początek", a w Polsce pojawiła się jako ostatnia ;>

   Usuń
 6. Bardzo przydatna recenzja. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja tę lekturę odpuszczam, zbędna moim zdaniem kontynuacja... A Niezgodna w ogóle mi się nie podobała

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakoś nie jestem przekonana do dodatków, ale tą serię lubię, więc może przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń