piątek, 31 lipca 2015

Rywalki, Książę i Gwardzista - Kiera Cass

Opis: "Książę" pokazuje wydarzenia sprzed eliminacji i pozwala czytelnikowi śledzić młodego władcę od pierwszego dnia ich rozpoczęcia. W drugiej z opowieści przekonamy się, jak płynęło życie Aspena w pałacowych komnatach- i ujrzymy prawdę o świecie gwardzistów, której nigdy nie pozna America...
Czołówka listy bestsellerów The New York Timesa!

Moja recenzja: Ta książka jest dodatkiem do całej serii ,,Rywalki". Czy jest ona potrzebna? Czy znajdziecie w niej coś nowego co przeoczyliście czytając pierwszą książkę rozpoczynającą ten cykl? O tym przeczytacie w tej recenzji.
Niektórzy pomijają nowelki bo uważają je za powtórkę z całej rozrywki. Zazwyczaj wszystko się powtarza co jedynym plusem jest zobaczenie jak czuła się inna postać w danej sytuacji.
Cała książka podzielona jest na dwie części, które nazwane zostały ,,książę" i ,,gwardzista". Czytając pierwsze strony czytamy o księciu Maxonie, który robi co w jego mocy, aby zdobyć serce Ami. Przechodząc do kolejnych wydarzeń znowu znajdujemy się przy Aspenie, a jego rola jest taka, aby przekonać Mer na powrót do niego i zostawienie księcia z innymi kandydatkami.
Ujmę to w taki sposób, że po prostu jest to lektura obowiązkowa. Dowiadujemy się nowe rzeczy dotyczących relacji Maxona z ojcem, o których nie było mowy. Oczywiście większość książki jest już powtórką ale mimo wszystko szybko ją skończyłam dzięki wspaniałemu stylowi pani Cass.
Ocena: 7/10
Tytuł: Rywalki, Książę i Gwardzista
Tytuł oryginalny: The Selection Stories, The Prince & Guard
Autor: Kiera Cass
Liczba stron: 220
Wydawnictwo: Jaguar

,,Wiemy, że jesteś silny, ale przyjęcie pomocy też na swój sposób wymaga siły."

Prim Lynn Lancaster

3 komentarze:

 1. Mnie osobiście ta pozycja w ogóle nie interesuje, więc po nią nie sięgnę, nie lubię Rywalek.

  http://leonzabookowiec.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Póki co poznaję pierwszy tom Selekcji i jakoś mi w ogóle się nie podoba... A szkoda, bo wszyscy tak chwalili.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem to bardzo ciekawy dodatek.

  http://czytam-ogladam-recenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń