sobota, 28 lutego 2015

James Dashner - Lek na Śmierć


Opis: Thomas wie, że DRESZCZowi nie można ufać, ale oni twierdzą, że czas kłamstw już się skończył, że zgromadzili w toku Prób wszystkie dane, jakie dało się zebrać, a teraz chcą przywrócić Streferom pamięć, bo potrzebują ich pomocy w ostatecznej misji. 
Streferzy muszą dobrowolnie pomóc uzupełnić mapę, która pozwoli stworzyć lek na Pożogę.
DRESZCZ nie wie jednak, że stało się coś, czego żadne Próby i żadne Zmienne nie pozwoliłyby przewidzieć. Thomas przypomniał sobie dużo więcej, niż przypuszczają.
I wie, że nie może wierzyć w ani jedno słowo z tego, co twierdzi DRESZCZ.
Czas kłamstw już się skończył. Ale prawda jest bardziej niebezpieczna, niż Thomas kiedykolwiek mógł sobie wyobrazić.
Czy ktokolwiek przetrwa poszukiwania leku na śmierć?
Moja recenzja: Wiedziałam co czeka mnie w tej części przez spoilery, których pełno jest  w internecie mimo, że nie chciałam wcale ich zobaczyć. Oprócz nich przeczytałam kilka negatywnych opinii na temat ostatniej części James'a Dashnera. Nie mam pojęcia jak ludzie mogli tak mówić. Ciągle odkrywane przeze mnie nowe wątki skrywały w sobie jakąś nową tajemnicę.  W całej książce pojawia się również pragnienie zemsty, które zastępuje strach. Bohaterowie przemieniają się tutaj najbardziej. Zauważamy jak ze zwykłych nastolatków stają się buntownikami i zrobią wszystko, aby DRESZCZ nie zrobił nikomu krzywdy takiej jak wyrządził im. Do ostatniej strony nie wiadomo komu można zaufać, a kto jest w stanie zdradzić swoich przyjaciół w każdej chwili. Przyznam, że z miłą chęcią przeczytałabym kolejną część, ponieważ po przeczytaniu zakończenia chciałabym dowiedzieć się więcej. Podsumowują cała trylogia opowiada o przyjaźni, lojalności i wyborach, które mogą odmienić życie.

Wybaczcie za tak długą nieobecność. Mam 4 zaległe książki, które muszę zrecenzować. Myślę, że uda mi się to w najbliższym czasie.
Prim Lynn Lancaster

5 komentarzy:

 1. ''Więźnia labiryntu'' przeczytałam, teraz przymierzam się do reszty części :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Intryguje mnie ta trylogia, muszę w końcu po nią sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Strasznie chciałam tę trylogię przeczytać, ale film, mimo że fajny, nie zachęcił mnie do czytania. A recenzje blogerów też nie opływają w ochy i achy. To po prostu fajna seria. Chyba mam smakowitsze kąski na oku ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Lek na śmierć"? Chyba jest to ta część, w której na zabój się zakochałam. Zawsze ostatnie części serii są przepełnione akcją (czyli moim nałogiem). Jeśli książka nie ma ani krztyny akcji... no cóż, nie sięgam po nią ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaskakujący epilog, mega dužo akcji ... Newt, Teresa ... Woow. :D

  OdpowiedzUsuń