niedziela, 10 maja 2015

Czerwona Królowa - Victoria Aveyard


,, Ten świat jest srebrny, ale też szary. Nie czarno - biały."

Opis: – Mare Molly Barrow, urodzona siedemnastego listopada 302 roku Nowej Ery, córka Daniela i Ruth Barrowów – recytuje z pamięci Tyberiasz, streszczając moje życie. – Nie masz zawodu i w dniu następnych urodzin masz wstąpić do wojska. Chodzisz do szkoły nieregularnie, osiągasz słabe wyniki i masz na swoim koncie wykroczenia, za które w większości miast trafiłabyś do więzienia. Kradzieże, przemyt, stawianie oporu podczas aresztowania to zaledwie początek listy. Ogólnie rzecz biorąc, jesteś biedna, nieokrzesana, niemoralna, mało inteligentna, zgorzkniała, uparta i przynosisz hańbę swojej wiosce i królestwu. […]
Moja recenzja: Opowieść o młodej dziewczynie, która musi stawić wyzwanie otaczającej ją rzeczywistości. O tym jak będzie żyła decyduje kolor jej krwi. Wiele z nas kojarzy taką fabułę między innymi z Igrzysk Śmierci czy Niezgodnej. Ja osobiście poszukiwałam takiej powieści od dłuższego czasu i nie zawiodła mnie. Genialna książka! Cudowni bohaterowie, mądra jak i życiowa treść. Uświadamia nam, że pałac oraz to co dzieje się w środku niego nie wygląda jak w kolorowych bajek. Porusza problem nierówności między ludźmi. Daje do zrozumienia, że między nami  brakuje wzajemnego szacunku. Gwarantuję wam, że sięgając po nią nie znajdziecie nudnych fragmentów i postaci. Autorka zadbała o dużą ilość wrażeń dla czytelników. Nie potrafię znaleźć odpowiednich słów, które określą moje dzisiejsze uczucia.
Jeśli to co napisałam zachęciło was do przeczytania tej historii dam wam radę: Nie dajcie się zwieść pozorom.
,,Każdy może każdego zdradzić."
Kiedy będziecie dochodzili do końca dowiecie się czemu jestem rozbita. Zaufałam pewnej postaci, a później okazało się, że zostałam oślepiona jej ideałem. Ale nie ja sama...
Teraz pozostaje tylko czekać na drugą część tej wspaniałej książki.
Ocena: 10/10
Dlaczego, aż tak wysoko? Zawierała wszystko czego szukałam. 
Prim Lynn Lancaster

2 komentarze:

  1. Też przeczytałam już Czerwoną Królową i mam takie same zdanie na jej temat jak Ty ;) Nie mogę doczekać się kolejnej części!

    OdpowiedzUsuń
  2. Loving Books ⚡25 czerwca 2015 01:58

    Uwielbiam tę książkę i jestem zła, że tyle muszę czekać na kolejną część. Recenzja idealna. Zgadzam się w 100 %. Zakończenie też strasznie mnie zawiodło. Całą książkę wolałam Mavena od Cala, ale cóż..

    OdpowiedzUsuń